Autor Wątek: HamNET i wykorzystanie w łącznościach kryzysowych  (Przeczytany 2575 razy)

SP2ONG

• Hero Member
    • HamNET PL Network
Odp: HamNET i wykorzystanie w łącznościach kryzysowych
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 19, 2016, 12:02:45 »
Aplikacja APRSMap OE5DXL sprawdzona z opcja pobierania wyznaczonego obszaru (troche trwalo i pobral ok 900 Mb danych bo zaznaczylem max zoom 18). Teraz jak uzywam APRSMap w danym obszarze korzysta z podbanych danych na dysku i dostep do OSM z internetu nie jest potrzebny wiec majac te aplikacje z dostepem do servera aprs na sieci  HamNET mamy wizualizacje stacji obiektow na mapie bez dostepu do Internetu

APRSMap pozwala korzystac np z serwera OSM ktory jest dostepny via siec HamNET wiec jesli nasza aplikacja ma dostep do sieci HamNET a w niej jest dostepny serwer ktory ma skeszowane OSM (sa takie serwery w sieci DL HamNET) wtedy nie musimy pobierac obszaru mapy do pracy offline gdyz siec hamnet pozwoli nam pobierac obraz mapy obszaru via siec amatorska

PS sprawdzilem jak dziala APRSMap kiedy tylko ma dostepny hamnet i po przelaczaniu skryptu aktualizacji na hamnet ladnie pobieral obarzy mapy z serwera  http://osm.oe2xzr.ampr.at
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2016, 20:06:30 wysłana przez SP2ONG »
73 Waldek

SQ4BJO

• Newbie
  • *
Odp: HamNET i wykorzystanie do sytuacji kryzysowych
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2017, 10:10:51 »
.... Lokalnie tez tu przekazuje informacje kolegom ktorzy sa zwiazani z lacznoscia kryzysowa i dostawali moje prezentacje o mozliwosciach wykorzystania jako dodatkowego elementu w takie komunikacji...

Masz jakąś prezentację w formie elektronicznej (powerpoint (MS) lub presentacja (OOo). Chciałbym przedstawić ją dla naszego (augustowskiego) burmistrza (razem do podstawówki chodziliśmy :)) . Myślę iż mamy szansę nawet na dofinansowanie (może jakiś zalążek systemu wczesnego ostrzegania powstanie, obwód kaliningradzki i ISKANDERY blisko mamy, a nasz rząd skutecznie wujka Władka drażni :)).

SP2ONG

• Hero Member
    • HamNET PL Network
Odp: HamNET i wykorzystanie w łącznościach kryzysowych
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2017, 14:33:39 »
Wszystkie moje publikacje sa dostepne w tym watku:

http://forum.hamnet.ugu.pl/index.php?topic=129.0
73 Waldek