Autor Wątek: Paciet Radio reaktywacja na Śląsku  (Przeczytany 3704 razy)

sq9gin

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
Paciet Radio reaktywacja na Śląsku
« dnia: Kwiecień 28, 2016, 11:16:58 »
Witam, jestem zainteresowany powrotem PR na Śląsku.
Szukam kontaktów z ludźmi którzy są zainteresowani tym tematem.

Wielka szkoda że PR praktycznie zanikło w PL :(

Pozdrawiam,
Krzysztof

SP2ONG

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
    • Projekty krotkofalarskie
Odp: Paciet Radio reaktywacja na Śląsku
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2016, 16:57:54 »
Czesc,

Chyba z sentymentu chcesz powrotu :-) nie zebym byl przeciwny ale troche szkoda energii bo to tak jakby rekatywowac siec FidoNet w Polsce na modemach telefonicznych 2400 bd :-). Ale zycze powodzenia.

Mysle ze dzis przyszlosc sieci cyfrowych amatorskich lezy w wykorzystania fal radiowych ale na 2.3 i 5.8 GHZ gdzie mamy mozliwosc operowania szybosciami pozwalajacymi na transmisje glosu i video czyli jest to "internet radioamaroski tylko dla krotkoflaowcow"
Nic nie stoi na przeszkodzie aby w ramach protokolu TCP/IP tunelowac ramki AX.25 (AXIP) i jesli naprawde chcesz uzywac BBS terminalowych to da sie to zrobic w ramach HamNET'u. Zapytaj sie Mariana byc moze odpisze tu ilu uzytkownikow zwyklych a nie sysopow odwiedza jeszcze dzialajace BBS.
Ciekawym kierunkiem jest uzywanie fal krotkich gdzie przy pomocy Pactor lub Winmor a obecnie promowany ARDOP wykorzystywane jest do przekazywania poczty elektronicznej w ramach sieci Winlink co mysle jest wartym rozwazniem budowy gateway takich w ramach sieci lokalnych

Nie mniej moze sie Tobie uda, ja mam problem aby przekonac od 3 lat ludzi do nowszej technologii czyli HamNET'u to moze Tobie sie uda znalezc zapalencow na 1200 Bd na Packet Radio wiec zycze powodzenia choc zachecam przelanie energi na proby uruchomienia HamNET'u


Witam, jestem zainteresowany powrotem PR na Śląsku.
Szukam kontaktów z ludźmi którzy są zainteresowani tym tematem.

Wielka szkoda że PR praktycznie zanikło w PL :(

Pozdrawiam,
Krzysztof
73 Waldek

sq9gin

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Paciet Radio reaktywacja na Śląsku
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2016, 17:44:24 »
Witam, trochę z sentymentu do PR :) O FidoNet działałem tam to były piękne czasy.

A tak na poważnie to chodzi mi o połączenie HamNet i PR.
Jeśli się uda częściowo uruchomić PR z HamNet to będzie sukces.

Pozdrawiam,
Krzysztof





SP2ONG

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
    • Projekty krotkofalarskie
Odp: Paciet Radio reaktywacja na Śląsku
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2016, 18:45:37 »
Ok , da sie  jedno z drugim polaczyc jak najbardziej tylko w SP nikt nie czyta juz listow na BBS poza autorami  :-(
no ale kazde dzialanie nasze jest forma eksperymentow i zdobywaniem doswiadczenia wiec warto probowac

Powodzenia


Witam, trochę z sentymentu do PR :) O FidoNet działałem tam to były piękne czasy.

A tak na poważnie to chodzi mi o połączenie HamNet i PR.
Jeśli się uda częściowo uruchomić PR z HamNet to będzie sukces.

Pozdrawiam,
Krzysztof
73 Waldek

SP6FIG

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 135
Odp: Paciet Radio reaktywacja na Śląsku
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2016, 09:50:26 »
Ok , da sie  jedno z drugim polaczyc jak najbardziej tylko w SP nikt nie czyta juz listow na BBS poza autorami  :-(
no ale kazde dzialanie nasze jest forma eksperymentow i zdobywaniem doswiadczenia wiec warto probowac

Powodzenia 

Waldku SP nikt nie czyta juz listow na BBS poza autorami jest to troche przesadnie napisane.
Obserwuje czy ktos bywa na wezlach i czyta informacje w bbs-ach musze napisac, ze bywaja sporadycznie.
Wynika to, ze istnieja łastwiejsze  sposoby pozyskania informacji.  wystarczy internet, nie potrzeba modemu,
trx-a.  Siec w SP jest w agonii i za jakis czas zniknie. To fakt.

Zastanawiam sie, ze koledzy w OE, DL  maja ciagle siec PR, maja HamNet i inne mozliwe nowosci.
Wezly PR maja wejscia w pasmie 2m, 70 cm jak i poprzez WiFi 2.4 GHz.

Przegladajac Hamnetowe servery w DL i na nich foto galerie widac, ze budowniczymi sa krótkofalowcy starsi wiekowo.
W Polsce jednak młodziez napedza wszelkie nowosci.  A dla PR juz nie ma czasu i sensu ???!!

Dlatego mysle, ze warto popierac kazda incjatywe. Jednka z mojego doswiadczania wynika, ze bywa chwilowy
zapał kilka dni i cisza. Sam na sr6dwh-11 instalowalem kilka linkow do "zapalenców" i po kilku dniach koniec zabawy.
Wezel znikal i nawet nie bylo informacji, ze koniec.

HamNet tez wybuchł w pewnych miejscach i wielki szoł zapanowal i zapanował cisza. Warszawa, Slask, Wroclaw.

Musza byc tacy "zwariowani" ludzie jak Waldek, który ciągle cos nowego tworzy, który ciagle sluzy pomoca.



 

 

SP6FIG

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 135
Odp: Paciet Radio reaktywacja na Śląsku
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2016, 10:13:39 »
Udalo sie uruchomic wezel SQ9GIN-11 i jest z linkowany do SR6DWH-11.
Trwaja przygotowania do zabudowy radia user i spiecia na poczatek
do SR9DKA. SR9DKA od listopada jest bez polaczenia z siecia w SP9.

 



SQ9IWE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 264
Odp: Paciet Radio reaktywacja na Śląsku
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2016, 09:40:33 »
Znaczy jak zlinkowane ??

SP6FIG

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 135
Odp: Paciet Radio reaktywacja na Śląsku
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2016, 20:43:53 »
Znaczy jak zlinkowane ??

SR6DWH-11 to wezel PR. Krzysztof SQ9GIN u siebie w domu uruchomił wezel SQ9GIN-11 i docelowo bedzie pracowac pod
znakiem SR9DBN-11. I pomiedzy tymi wezlami jest ustawiony link axip .  Krzysztof uruchamia tnc2 i radio do uruchomienia
linku do SR9DKA  w Katowicach.  Na ten moment mozna polaczyc sie do SQ9GIN-11 poprzez telnet.


SP6FIG

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 135
Odp: Paciet Radio reaktywacja na Śląsku
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2018, 13:27:25 »
Wiele czasu minęło od ostatniego wpisu. Węzeł z wszystkimi usługami przez pewien czas
 pracował prawidłowo ale po pewnym czasie pojawiły się tzw. "schody". A to padła płyta
 główna komputera, a to problem z zasilaczem. I zapanowała cisza. SQ9GIN zamilkł.
Koledzy z Katowic, którzy czekali na link (SR9DKA) stracili nadzieję.
 Wezeł SR9VU zamilkł . I po zabawie.  Moj czas i czas poświęcony poszedł na marne.